Výlet Česká Kanada

 • Termín: 27.7. až 3.8. 2019

1. den (celkem 3 km)

2. den (7+3 km, možnost oběda; trasa)

3. den (2 km)

4. den (5 km; trasa)

 • Ráno autem na parkoviště u naučných stezek nad Slavonicemi a poté procházka na severní konec naučné stezky Čs. opevnění.
 • Od severního konce naučné stezky Čs. opevnění po její východní části až k přístřešku na jejím jižním konci (1 km), kde navštívíme dva plně vybavené a vyzbrojené bunkry v pevnostním areálu.
 • Poté kousek zpět po  červené turistické značce a 2 km naučnou stezkou Pohádkovým lesem ke stejnému přístřešku na jižním konci pevnostního areálu. Kolem bunkrů lesní cestou za Silničním rybníkem do Minizoo Bejčkův mlýn a po silnici zpět na parkoviště.
 • Varianta B (+10 km, trasa): Ráno autem do Slavonic (parkoviště u aut. nádraží) a odtud busem v 9:23 do Starého města pod Landštejnem (jede jen v pondělí, příjezd 9:34, směr N.Bystřice). Ze Starého města po  červené turistické značce do kopce 1,5 km k lesu a pak 4 km kolem bunkrů až k rybníku Staré koupaliště u Slavonic a po hrázi rybníka ke kraji naučné stezky. Dále pokračování stejně jako u varianty A od severního konce naučné stezky Čs. opevnění. Nakonec od přístřešku poslední 2 km po  červené turistické značce k autu do Slavonic, případně na prohlídku města.

5. den (10-12 km; trasa)

 • Ráno autem do osady Stoječín (zaparkovat na trávníku u kostela) a vydáme se po  modré turistické značce asi 2 km přes les ke studánce U cesty. Za studánkou budeme pokračovat 1 km po  modré turistické značce na rozcestí Zaječí les, 300 m po silnici na jih a 1,5 km po  žluté turistické značce přes osadu Stálkov k Malému Troubnému rybníku (celkem 3 km), nebo si cestu zkrátím po lesní cestě za studánkou rovně přes vrchol Pekelec na silnici a po ní na jih opět k Malému Troubnému rybníku (celkem 1,5 km).
 • Od rybníku se vydáme po  žluté turistické značce 0,5 km do Skalního města Stálkov a dalších 0,5 km na rozc. U Velkého rákosního rybníka. Z rozcestí již půjdeme 2,5 km po Graselově nauční stezce přes skálu s Graselovou trojmužnou předovkou, Graselovu sluj, Schillerův kámen a Grázlovu koupelnu.
 • Za dalších 2 km nás naučná stezka dovede na Vodní pilu Peníkov, kde půjdeme na prohlídku (jen ve středu a v neděli v 15 hodin). Z pily zbývá už jen 1,5 km po  modré turistické značce do osady Stoječín k autu.

6. den (12 km; trasa)

 • Ráno odjezd z Kunžaku busem v 8:34 nebo 9:38 do části Mosty (cesta 4 minuty), odkud 2 km po  modré turistické značce k vrcholu Skalka. Před vrcholem odbočíme doleva na lesní cestu, která nás po 200 m přivede na  červenou turistickou značkou. Po  červené turistické značce vystoupáme 700 m ke skalnímu útvaru Ďáblův chléb.
 • Po  červené turistické značce budeme pokračovat dále 4 km až na rozc. Pod Vysokým kamenem, kde odbočíme na  žlutou turistickou značkou a vyjdeme 200 m na Vysoký kámen, nejvyšší vrchol České Kanady.
 • Z vrcholu sejdeme zpět po  žluté turistické značce na rozc. Pod Vysokým kamenem, kde odbočíme na  červenou turistickou značkou, která nás po 5 km dovede kolem Studánky přání do Kunžaku.
 • Možnost odbočit u studánky před Kunžakem asi 200 m a navštívít Čertův kámen u Kunžaku.

7. den (3 km; možnost oběda)

8. den

 • Ráno odjezd domů.

Další tipy

 
comments powered by Disqus