Čundr Oslavka-Jihlava

  • Termín: ?.8. až ?.8. 2022
  • Mapa: 83 – Okolí Brna-Ivančicko
  • trasa na Mapy.cz

Program

  • Čtvrtek (9 km): Auto zaparkujeme ve Střelicích a vlakem v 11:00 odjedeme do Náměště nad Oslavou. V Pizzeria a Ristorante Peperone si dáme brzký oběd a pak půjdeme 8,5 km po  červené turistické značce kolem řeky Oslavy, místy s jištěním řetězy, až na zříceninu Lamberk, kde přespíme.
  • Pátek (13 km): Ze zříceniny Lamberk budeme pokračovat 1,7 km po  červené turistické značce k lávce přes řeku Oslavu “Pod Vlčím kopcem”, odkud přejdeme na pravý břeh, navážeme na  modrou turistickou značkou a vylezeme na Vlčí kopec, kde je lovecký zámeček. Za 2 km od lávky nás  modrá turistická značka dovede na autobusovou zast. Kladeruby n.Osl., Vlčí kopec, odkud nám jede v 11:25 bus 790350-7 do Mohelna, kde si dáme v restauraci oběd. Poté budeme pokračovat 2 km po  modré turistické značce na rozcestí Mohelnský mlýn, odkud pujdeme po  červené turistické značce dále po proudu řeky. Za 7,5 km po  červené turistické značce přijdeme na rozcestí Pod Templštýnem, kde odbočíme 1,5 km po  žluté turistické značce na zříceninu Templštejn a tam přespíme.
  • Sobota (12 km): Ze zříceniny Templštejn se vrátíme 1,5 km po  žluté turistické značce na rozcestí Pod Templštýnem, odkud půjdeme 12 km dále po  červené turistické značce přes obci Hrubšice (za 5 km) až do Ivančic. Po pozdním obědě, odjedeme vlakem (s odjezdy X:16 až do 21:16) do Střelic pro auto a domů.

Spojeni

 
comments powered by Disqus