Čundr Oslavka 2021

  • Termín: 7.7. až 9.7. 2021
  • Mapa: 83 – Okolí Brna-Ivančicko
  • trasa na Mapy.cz

Program

  • Středa (11 km; autem 60 km/1 hod): Ráno se vydáme autem do Náměště nad Oslavou, kde zaparkujeme na ulici Lipová. V Pizzeria a Ristorante Peperone si dáme brzký oběd a pak půjdeme 0,5 km po  žluté turistické značce na železniční stanici a odtud vlakem, resp. náhradním busem (normální bus nejede), do stanice Kralice nad Oslavou (odjezd 10:14, 12:14, 14:14; příjez na zast. IDS Kralice n.O.). Z Kralice nad Oslavou se vydáme po  modré turistické značce údolím říčky Chvojnice asi 9 km na rozc. “Pod Borovinou”. Z rozcestí odbočíme lení cestou do kopce a po 0,5 km narazíme na cyklostezku a později na  červenou turistickou značkou, která nás dovede po 1,5 km na zříceninu Levnov (Ketkovský hrad), kde přespíme.
  • Čtvrtek (max. 14 km vč. zacházky do Senorad): Po snídani sejdeme 200 m zpět po  červené turistické značce a vydáme se z kopce 0,5 km po lesní cestě na Ketkovický mlýn, kde se opět napojíme na  červenou turistickou značkou. Po 0,5 km dojdeme na rozcestí “Pod Levnovem”, kde budeme pokračovat rovně po  žluté turistické značce a silnici směrem na Senorady, dokud někde nenabereme vodu (chalupy a chaty, Senoradská kantýna, Spolek Senobike, OU; při OU je započítaná zacházka 3 km). Poté, co nabereme vodu, se vydáme po  žluté turistické značce na rozcestí Senoradský mlýn (a vyhneme se tak exponovanému úseku mezi rozcestím “Pod Levnovem” a “Senoradským mlýnem”, kde se jde asi 30 metrů po úzké skalní římse, v části se železnými schody, pod kterou je hluboký záhyb Oslavy). Od rozcestí půjdeme 1 km po  červené turistické značce přes řeku a do kopce na zříceninu Kraví hora a dále 2 km kolem Klášterního zahradnictví ZEN na Sedlečku (bývalá myslivna je přestavována ve stylu romantického hradu; možná nás nechají napustit vodu) až zpět k řece Oslavě. Budeme pokračovat dále 2 km po levém břehu Oslavy po  červené turistické značce přes Skřípinu, za kterou můžeme nabrat železitou vodu ve stanovém táboře se studnou. Za další 2 km, na rozcestí “Pod Vlčím kopcem” odbočíme na  modrou turistickou značkou a někde na kopci Pastýřka přespíme.
  • Pátek (7,5 km; autem 60 km/1 hod): Z kopce Pastýřka dále po  modré turistické značce na blízkém rozcesí odbočíme na cyklostezku 5106, která nás dovede za 7,5 km do Náměště nad Oslavou. Prohlédneme si barokní most a náměstí se sousoším Nejsvětější Trojice a pojedeme autem domů.

Spojeni

Zdroje

 
comments powered by Disqus