Čundr Lednicko-valtický areál

  • Termín: 30.8.-1.9. 2017
  • Mapa: 88 – Pavlovské vrchy (KČT); 168 – Pálava, Lednicko-valtický areál (Shocart)
  • trasa na Mapy.cz

Program

  • Středa (13 km): Ráno odjedeme z Vranovic (9:43) vlakem do Ladné (příjezd 10:13). Ze zastávky projdeme vesnicí a za mostem se napojíme na  žlutou turistickou značkou, po které půjdeme kolem Janova hradu do Lednice. V Lednici na prvním cyklistickém rozcestníku na Slovácké ulici opustíme  žlutou turistickou značkou a odbočíme doleva na kolonádu. Projdeme kolonádou a v restauraci hotelu SpaResort si dáme oběd (6,2 km od začátku dne). Po obědě budeme pokračovat dále kolonádou, přes rozhlednu a dále po silnici kolem Lednických rybníků ke kempu Apolo. Od kempu půjdeme doleva po  žluté turistické značce k zámku Apollonův chrám a dále kolem rybníků přes vyhlídku na rozcestí s  červenou turistickou značkou. Po  červené turistické značce půjdeme doleva kolem statku Nový Dvůr přes zámek Chrám Tří Grácií na rozcestí Ladenská alej, kde někde v lese přespíme (6,5 km od oběda).
  • Čtvrtek (12 km): Po snídani se vydáme dále po  červené turistické značce přes kapli sv. Huberta na zámek Randez-vous. U rybníka pod zámkem opustíme turistickou značku a vydáme se po “Knížecí” cyklostezce na jih, přes Hájenku až na jižní okraj Bořího lesa. Kolem lesa budeme pokračovat po stejné cyklostezce na východ až k restauraci Na celnici, kde se naobědváme (8 km od začátku dne). Po obědě budeme pokračovat dále po cyklostezce 42/EV9, která nás po 3 km dovede na  zelenou turistickou značkou a na rozcestí Nad německými loukami, kde v lese přespíme (4 km od oběda).
  • Pátek (7 km): Ráno budeme pokračovat po  zelené turistické značce na zámek Pohansko a objekt lehkého opevnění vz. 37 a dále do Břeclavi, odkud pojedeme domů (odjezdy 9:38, 11:38, 13:38, 15:15).

Spojeni

 
comments powered by Disqus