Čundr Kokořínsko

 • dříve “Čundr Máchův kraj” z roku 2006, ale operativně zkrácen a v roce 2007 navazuje [[Turistika/Čundr Máchův kraj]]
 • Termín: 28. až 31. srpna 2006
 • Mapa: 15 – Máchův kraj, 16 – Mělnicko a Kokořínsko
 • text pruvodce (HTML)

Program

 • 1. den (10 km): Po prijezdu vlakem do Usteku pujdeme po  červené turistické značce na namesti a dale po cyklisticke po silnici smerem na Ostre. Pred osadou Ostre navazeme na naucnou  červenou turistickou značkou a pujdeme kousek na rozcesti se  žlutou turistickou značkou, ktera nas dovede az na Hradek (Helfenburk). Prohledneme si zriceninu a pokochame se pohledem z rozhledny a budem pokracovat po  žluté turistické značce na rozcesti Skalky, odkud pujdem po silnici na sever do vesnice Blizevedly. Znacka  červená turistická značka nas z Blizevedel dovede na zric. Hridelnik, kde prenocujeme. (nestili jsme zric. Ronov)
 • 2. den (8 km): Po  červené turistické značce z Blizevedel dojedme do osady Stranne, kde odbocime na  zelenou turistickou značkou a pres vesnici Hvezda pujdeme az na vrchol Husa (zajimavy sklani utvar). Potom budem pokracovat po  zelené turistické značce az na rozc. Kostelicek. Odtud vede  zelená turistická značka odbocka ke skalnim previsum Krapnik a Tisicovy kamen, kde prenocujeme.
 • 3. den (16 km): Rano vyrazime zpatky na zacatek odbocky a budem pokracovat po  zelené turistické značce pres rezerv. Kostelecke bory az na skalni vrchol a zriceninu Cap. Odtud sejdeme po  žluté turistické značce do osady Zaksin (napustime vodu) a dale porad po  žluté turistické značce pres zric. Pusty zamek, vrchol Nedvezi az na rozc. u Drazejova. Zde odbocime na  modrou turistickou značkou a pujdeme do Strezivojic, kde se svezeme autobusem do obce Kokorin. Z vesnice sejdeme po  modré turistické značce do udoli po hradem Kokorin a dale po  červené turistické značce do kempu.
 • 4. den (7 km): Po snidani sbalime a pujdeme po  červené turistické značce a  modré turistické značce na prohlidku hradu Kokorin. Potom sejdeme zpatky do udoli a po  zelené turistické značce pujdeme az do mestecka Mseno, odkud odjedeme vlakem domu. (nestihli jsme zbytky sklaniho hradu Nedamy)

Perspektivní zobrazení reliéfu CHKO Kokořínsko

Spojeni tam

28.8. Brno => Ustek

 • 6 hod 57 min, 326 km, 228,- Kc
  1. R 672 VYSOCINA, 6.24 Brno hl.n. => 9.10 Kolin (kon. Fr. Lazne)
  2. R 812, 9.42 Kolin => 11.28 Ceska Lipa hl.n. (kon.)
  3. Os 26506, 12.45 Ceska Lipa hl.n. => 13.21 Ustek (kon. Most)

Spojeni zpet

31.8. Mseno => Brno

 • ???
 
comments powered by Disqus