Čundr Chřiby 2

  • Termín: 12.-14.7. 2018
  • Mapa: 89-90 – Slovácko, Chřiby a Jižní Haná (KČT)
  • trasa na Mapy.cz

Program

  • 1. den (11 km): Ráno odjedeme z Vranovic (8:50) vlakem s přestupy do Nesovic (příjezd 10:10; přestup v Brně 9:19-9:28), kde přestoupíme na autobus do Koryčan, náměstí (odjezd 10:22, příjezd 10:41). Ze zastávky se vydáme do kopce po  zelené turistické značce asi 6,5 km na zříceninu Cimburk, kde jsou různé akce. Po prohlídce hradu sejdeme dále po  zelené turistické značce k rozcestí U mísy a nabereme ve studánce vodu. Po  červené turistické značce pak budeme pokračovat k přístřešku Kozel, kde opečeme špekáčky (s případným opětovným dobráním vody U mísy), a poté dále na parkoviště/rozcestí U křížku. Následně po  žluté turistické značce a kousek po  zelené turistické značce na horu sv. Klimenta s hradiskem a kostelem, kde přespíme.
  • 2. den (14 km): Po snídani na hoře sv. Klimenta se vydáme dále 1,5 km po  zelené turistické značce na rozc. Pod kazatelnou a poté buď po  zelené turistické značce kolem skály Kazatelna a přes vrcholu Ocásek s následným napojením na  červenou turistickou značkou, nebo rovnou po  červené turistické značce bez stoupání na vrchol a dále 7 km až na hrad Buchlov (po přejití frekventované silnice je pod Buchlovem průdké stoupání). Po cestě na Buchlov a dále budeme procházet po lesnické naučné stezce s dřevěnými exponáty zvěře. V restauraci hotelu Buchlov či v Hospodě U Špalka si můžeme dát pozdní oběd. Poté budeme pokračovat po  zelené turistické značce na vrchol s kaplí sv. Barbory a dále prudkým klesáním exponovanou cestou místy po skalách k restauraci Pod Břesteckou skalou. Další cesta po  červené turistické značce nás dovede kolem Břestecké skály do osady Chabaně, kde si prohlédneme mohutný sekvojovec obrovský. Poté opět po  červené turistické značce posledním stoupáním na vrchol u rozc. Nový Dvůr, kde v lese přespíme.
  • 3. den (9 km): Ráno sejdeme po  červené turistické značce do Velehradu, kde navštívíme klášter a archeo-skanzen (zvířátka, ryby, rozhledna atd.). Po  červené turistické značce se pak dostaneme až na nádraží Staré Město u Uherského Hradiště, odkud pojedeme přes Břeclav domů (odjezdy každé dvě hodiny). Před odjezdem se můžeme podívat na netradiční kovovou ZOO a rozhlednu Šrotík/Maják blízko nádraží.

Spojeni

 
comments powered by Disqus