Čundr Broumovsko

Program

 • Neděle (cca 13 km): Z Meziměstí se vydáme do Javořích hor po  modré turistické značce přes vesnici Vižňov a osadu Pomeznice na vrchol Ruprechtický špičák 880 m, kde se rozhlédneme po okolí z místní rozhledny. Dál budeme pokračovat po  modré turistické značce přes vrcholy Široký 839 m, Javorový a Čertův vrch až k Jedlovému vrchu 739 m, kde si najdeme místečko na přespání.
 • Pondělí ( cca 16 km): Ráno budeme pokračovat po  modré turistické značce k celnímu přechodu Janovičky a pak ke stejnojmenné vesnici a k Třípanskému kameni až k roz. U Červeného vrchu, kde se dáme po  modré turistické značce přes vesnici Rožmitál až do Broumova, kde se dáme po  zelené turistické značce a u dřevěného kostela se odpojíme od značky a půjdeme dál po silnici až d kempu.
 • Úterý ( cca 15 km): Ráno se z kempu vydáme po polní cestě na JZ, která by nás měla přívést na  zelené turistické značce po níž dojdeme k Broumovským stěnám na rozc. Zaječí rokle, kde se dáme po  žluté turistické značce na roz.Nad Slaným, kde se vydáme po  červené turistické značce, přes Broumovskou vyhlídku, Modrý kámen, Nad Roklí, Supí hnízdo a rozc. turistickou chatu Hvězda, kde budeme pokračovat stále po  červené turistické značce až do Chatové osady Ostaš, kde je také kepm.
 • Středa ( cca 7 km): Nalehko vyrazíme na vyhlídku nad osadou, pak se zabalíme a vydáme se po  modré turistické značce na vlakovou zastávku Česká Metuje a svezeme se do Teplice nad Metují, kde se vydáme po  modré turistické značce asi 3 km do kempu.
  • Nebo muzeme jit do Teplice nad Metuji pesky, po  červené turistické značce na rozc. Kulcanky, udoli, a dale po  žluté turistické značce pres Lachov az na zeleznicni zastavku Teplice nad Metují (varianta delsi o 1,75 km).
 • Čtvrtek ( cca 15km): Ráno vyrazíme nalehko prozkoumat část Teplických skal, svezeme vlakem do zast.Teplice nad Metují a vyrazíme po  žluté turistické značce přes Mariánskou kapličku do až do vsi Skály, kde je zámeček (dnes ubytování) a zřícenina skalního hradu Bischofstein, potom se napojíme na  zelenou turistickou značkou a půjdeme přes vrchol Čáp dále k rozc. Kraví hora a výhled Lokomotiva k rozc. Nad Kamencem a od tud po  zelené turistické značce do Teplice nad Metují a do kempu (cca 15 km).
 • Pátek ( cca 12 km): Nalehko vyrazíme na vlak a svezeme se do Adršpachu, kde vyrazíme na placený okruh Adršpašských skal po  zelené turistické značce kolem Pískovny, přes Skalní kapli k rozc. se  žlutou turistickou značkou kolem Jezírka přes Vlčí rokly až narazíme na rozc. s  modrou turistickou značkou a tady se napojíme na placený okruh Teplických skal po modré přes Ozvěny, Horolezeckou chatu a Krápníky, kde se rozhodneme, jestli půjdeme krátkou variatu a budeme pokračovat zpět po  modré turistické značce k Horolezecké chatě a pak kolem zříc. Střmen k Střmenskému podhradí, kde vyrazíme po  červené turistické značce do kempu.
 • Sobota (cca 3 km): Ráno se sblíme a vyrazíme z kempu přes městečko Teplice nad Metují na vlakovou zastávku Teplice nad Metují (lepší vlakové spojení), kde si počkáme na osobák do Chocně a tam přestoupíme na rychlík do Brna.

Odkazy

Spojeni

 • Brno => Meziměstí v 9:35 EC do Pardubic v 11:25 Os do Hradce Králové v 12:04 R do Starkoče 12:42 Sp do Meziměstí příj. 13:38
 • Česká Metuje => Teplice nad Metují v 12:16, 14:16, 14:52
 • Teplice nad Metují,skály => Teplice nad Metují v 8:19, 10:19
 • Teplice nad Metují,skály => Adršpach v 9:37
 • Telice na Metují => Brno v 11:34 (příj.15:15)

Penize

 • asi 1.000 Kc/osoba (kempy, vstupy, spojeni)

Ubytování

 
comments powered by Disqus